
Kolejnym etapem była ... kiedyś stacja, a obecnie przystanek kolejowy Mienia. Ponieważ nie było możliwości, aby przejechać pomiędzy tymi przystankami wzdłuż torów, więc wybrałem północną drogę (ulicami: Marszałka Piłsudskiego - Henryka Dobrzyckiego - Adama Mickiewicza). Do torów linii kolejowej nr 2 dojechałem ulicą Adama Mickiewicza. Do tego miejsca można również dojechać, jadąc ulicami Cegłowa, biegnącymi po południowej stronie linii kolejowej nr 2.
W miejscu przecięcia ulicy Adama Mickiewicza z torami, funkcjonuje rogatka (przejazd kolejowy kat. B). Od rogatki do przystanku kolejowego Mienia wiedzie asfaltowa droga, biegnąca po południowej stronie torów. Odległość drogowa między przystankami Cegłów i Mienia wynosi 4 km.

Przystanek kolejowy Mienia znajduje się na 50,422 km linii kolejowej nr 2, w odległości 4,273 km od przystanku Barcząca i 3,362 km od przystanku Cegłów. Przez środek przystanku przechodzi droga asfaltowa. W miejscu skrzyżowania drogi z torami funkcjonuje rogatka (przejazd kolejowy kat. B).
Stacja kolejowa Mienia została uruchomiona w podobnym okresie, co przystanek kolejowy Cegłów, czyli pomiędzy 1870-1899 rokiem. Dokładnej daty nie udało mi się ustalić. Pomocne, jak zawsze są rozkłady jazdy pociągów, ale z dotarciem do rj z XIX wieku są problemy. Z całą pewnością stacja Mienia występuje w rj pociągów z okresu sprzed I Wojny Światowej. Wydaje się bardzo prawdopodobne, że funkcjonowały tutaj bocznice kolejowe i place ładunkowe (m.in. na terenie zakładu przemysłowego, o którym pisałem powyżej). cdn...
/ zdjęcia z 30 sierpnia 2017 roku /
0 komentarze