Przystanek stanowią dwa perony jedno-krawędziowe, naprzemianległe usytuowane pomiędzy ulicami Bema i Kolejową. Na peronach zamontowano blaszane wiaty oraz ławki.
Perony o długości 200 metrów każdy, znajdują się po dwóch stronach ulicy Warszawskiej, która przecina tory LK nr 2 na terenie przystanku. W miejscu przecięcia torów z drogą funkcjonuje przejazd kolejowy kategorii B. Po północnej stronie torów, tuż przy przejeździe kolejowym, znajduje się niewielki kontener, w którym mieści się kasa biletowa Kolei Mazowieckich.
Przystanek w Halinowie obsługują wyłącznie pociągi KM, z których znaczna część to wahadła składające się ze zmodernizowanych EN57, kursujące pomiędzy Mińskiem Mazowieckim, a Warszawą. Drugą ważną grupę pociągów KM stanowią ER75, które jeżdżą pomiędzy Siedlcami i Warszawą.

Nazwa przystanku kolejowego Skruda utrzymywała się w rozkładach jazdy pociągów do zimy 1947/1948. Po raz pierwszy nazwa przystanku kolejowego Halinów pojawia się w rozkładach jazdy pociągów w lecie 1948 roku. Jak z tego wynika PKP ociągało się przez dwa lata z wprowadzeniem nazwy Halinów. Nieoczekiwanie, w rozkładzie jazdy pociągów lato 1949 znika nazwa Halinów, a w jej miejsce pojawiła się nazwa ... Kalinów. Zapewne było to chochlik drukarski, a może mała zemsta ... Skrudy za wymazanie jej z kolejowej mapy?
____________________
Znajdziesz też w magazynie TOROWY 7/2019
/ zdjęcia z 8 sierpnia 2017 roku /
przypisy:
[1]. Halinów
0 komentarze