Na stacji znajdują się dwa tory. Na torze głównym (szlakowym) zatrzymują się pociągi po przyjeździe z Sochaczewa. Obok toru głównego biegnie tor boczny, który służy lokomotywie do oblotu wagonów w celu zmiany kierunku jazdy na powrotny. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć, jak taki oblot wygląda w wykonaniu Lxd2-342.

Pociągi turystyczne docierające na skraj Puszczy Kampinoskiej przywożą zwykle ponad setkę pasażerów. Turyści w trakcie prawie godzinnego postoju pociągu mają możliwość przespacerowania się po puszczańskich kniejach.
Każdy, kto przybędzie na stację Wilcze Tułowskie bez trudu zauważy, że tory wąskotorówki wchodzą głęboko w las. Nic w tym dziwnego, bo przecież kilkadziesiąt lat temu pociągi kursowały wgłąb Kampinosu. Stacją końcową wąskotorówki były Piaski Królewskie. Do pozostałości po stacji Piaski Królewskie można dotrzeć albo przez las (około 8 km marszu od stacji Wilcze Tułowskie) lub jadąc samochodem dookoła Puszczy Kampinoskiej w kierunku Nowin.
Marsz po torach z Wilcz Tułowskich przez puszczę w kierunku stacji Piaski Królewskie jest praktycznie trudny do zrealizowania. Trasę wąskotorówki zagarnęła przyroda. Na torowisku rosną blisko 40-letnie drzewa. Im dalej w las, tym większe drzewa.
/ zdjęcia z 1 maja 2017 roku /
0 komentarze